• Военнослужещи от Сухопътните войски отбелязаха 149 години от Априлската епопея в Перущица

  • Военнослужещи от Сухопътните войски участваха в ритуали по повод Деня на Европа и 80 години от края на Втората световна война

  • Курсанти от Националният военен университет посетиха формирование от Сухопътните войски

   
   
НОВИНИ
Военнослужещи със специализирана техника продължават и днес, 26 август, да оказват помощ в гасенето на големия горски пожар в Кресненското дефиле над село Мечкул, община Симитли. От 06.30 ч. тази сутрин на терен действат 50 военнослужещи с 5 броя техника от военно формирование 54 060 – Благоевград и 37 военнослужещи с 6 бр. специализирана техника от състава на военно формирование 28 610 – София.
В потушаването на нововъзникнал пожар в района на селата Филипово и Варник, област Хасково от 07.00 часа се включиха 31 военнослужещи с 5 броя специализирана техника от състава на военно формирование 52 740 – Хасково.
Действията на военнослужещите се ръководят от майор Георги Георгиев, майор Александър Бойков и капитан Калоян Василев.
85 военнослужещи с 11 бр. специализирана техника от състава на Сухопътните войски се включиха и днес, 25 август 2017 г., в гасенето на възникналия вчера голям горски пожар в кресненското дефиле над симитлийското село Мечкул.          От 05.00 ч. тази сутрин на терен действат 50 военнослужещи с 5 броя техника от военно формирование 54060 – Благоевград. За оказване на помощ в овладяването на огъня от 06.00 ч. тази сутрин бяха задействани 35 военнослужещи с 5 бр. специализирана техника от състава на в.ф. 28610 – София и в 09.00 ч. се включиха в гасенето на пожара. Действията на военнослужещите се ръководят от майор Александър Бойков и капитан Кристиян Карабов.
Военнослужещите ще гасят пожар в районите на селата Мечкул, Сенокос, ... още
38 военнослужещи с 5 бр. специализирана техника от състава на Сухопътните войски се включиха в 17.00 ч. днес, 24 август 2017 г., в гасенето на  голям горски пожар в кресненското дефиле, над симитлийското село Мечкул. Формированието, което ще окаже помощ за овладяването на огъня, е от 3-ти механизиран  батальон от състава на бригадното командване- Благоевград. Действията на военнослужещите се ръководят от старши лейтенант Веселин Станков.
На 22.08.2017г. в гр. Ловеч пред Белия паметник в квартал „Стратеш” се проведе тържествен ритуал по случай 140 години от освобождението на града  от османско иго и установяване на местно управление.  
 Ритуалът по отбелязване годишнината от освобождаването на Ловеч започна с приемане на почетния караул от началника на гарнизон Плевен полковник Николай Бешев.
Белият паметник е построен в памет на битката при Ловеч на 22 август 1877 г. по време на още
35 военнослужещи и техника от състава на Сухопътните войски се включиха в 05.00 ч. сутринта и днес, 18 август 2017 г., в гасенето на пожара край село Маточина, община Свиленград. Формированието, което втори ден оказва помощ за овладяването на огъня, е от 31-ви механизиран  батальон – Хасково от състава на Втора механизирана бригада. Действията на военнослужещите се ръководят от капитан Веселин Иванов.
 
Военнослужещите гасят пожар на фронт от 4 км с противопожарен автомобил и транспортна техника и извършват пожароохранително обследване на района на пожара.
 
Copyright © 2025 Сухопътни войски. Всички права запазени