Вчера, 29 март, на Учебен център „Люляк” се проведе шампионат по дуелна и щафетна стрелба със 7,62 мм автомат „Калашников” между отбори на военните формирования от Сухопътните войски за определяне на представителен отбор на СВ за участие в Държавния военен шампионат.

Под звуците на „Срещен марш”, изпълнен от Военния духов оркестър на бригадата, заместник–командирът по логистичното осигуряване на 2-ра мбр полковник Галин Каракоев прие строя на отборите и им пожела успех в надпреварата при  спазване на мерките за безопасност и спортменския дух.

В състезанието взеха участие 8 отбора в състав по един треньор и осем състезатели.

Въпреки лошите атмосферни условия участниците в шампионата показаха силна воля, издръжливост и спортсменски дух, като призовото място в комплексното класиране зае отборът на 2-ра мбр, на второ място се класира  отборът на Центъра за подготовка на специалисти, а на трето – отборът на 61-ва мбр.

Полковник Каракоев благодари за постигнатите добри резултати и спортсменския дух на всички участници в състезанието и връчи купи и медали на победителите.

На 26 и 27 април 2023 г. на УЦ „Люляк” ще се проведе Държавния военен шампионат по дуелна и щафетна стрелба.