На 20 март 2014 г. военнослужещи от военно формирование 28880 – Белене взеха участие в общинско учение на тема „Дейност на щаба за изпълнение на общинския план за защита при бедствия при възникване на силно земетресение на територията на община Белене”. В мероприятието взеха участие Щаб за изпълнение на общинския план за защита от бедствия, служители от общинската администрация и народно читалище „Христо Ботев – 1892”, преподаватели и ученици от ОУ „Васил Левски”, общинско доброволно формирование „Димум”, представители от ОУБПЗН – Плевен и РСПБНС – Белене, представители от ОДП на МВР – Плевен и РУ „Полиция” – Белене, екип на филиал за спешна медицинска помощ, представители на „ЧЕЗ РАЗПРЕДЕЛЕЛЕНИЕ БЪЛГАРИЯ” АД направление Плевен и други.
Учението се проведе в два етапа – щабна и практическа част. Щабната тренировка се проведе от 09.00 ч. до 10.00 ч. в заседателната зала на административната сграда на община Белене, а практическата част от 10.00 до 16.00 ч. в заседателната зала в административната сграда на общината, в сградата на читалище „Христо Ботев – 1892” и района на ОУ „Васил Левски”, където беше отработена ситуация при която в резултат на силно земетресение са настъпили частични разрушения на инфраструктурата, частни жилищни и обществени сгради в централната част на града, има частични разрушения на стълбите в сграда на общината и възникнал пожар в салона на читалище „Христо Ботев – 1892”, нарушено е електрозахранването и водоснабдяването в централната част на общинския център.
Основните цели на учението бяха: проверка на готовността на щаба за изпълнение на общинския план за защита при бедствия, органите за управление и силите на съставните части на Единна спасителна систима /ЕСС/ за провеждане на спасително-неотложни аварийни работи /СНАВР/ при възникване на силно земетресение, повишаване на знанията, уменията и практическите навици на участниците в учението по оповестяване, събиране на информация, оценка на обстановката, подготовка на предложения за решение за провеждане и ръководство на СНАВР в резултат на възникнало силно земетресение, както и подобряване и усъвършенстване на координацията, взаимодействието и практическите умения на органите за управление и силите от Единната спасителна система.