На 11 и 12 май, в град Варна се проведе Държавното военно индивидуално – отборно първенство по маратон – крос 10.5 км, което е част от спортния календар на Националната военна спортна федерация през 2024 г. В надпреварата взеха участие 11 отбора, мъже и жени.
В спортната надпревара участваха и отборите на ВСК „Стрямци – 61” на 61-ва механизирана бригада  и ВСК „Тракиец – 2007“ на 2-ра механизирана бригада.
Тимът на Стремци беше в състав: подполковник Христо Касалийски – командир на батальон за логистично осигуряване, който е и ръководител на отбора, редник Станимир Бочев от рота „Военна полиция”, редник Наталия Лазарова от самоходния артилерийски дивизион, редник Славян Генчев от батальон ISTAR и редник Гергана Бочева от батальона за логистично осигуряване на 61-ва механизирана бригада. От отбора на ВСК „Стремци - 61“ в индивидуалната надпревара при мъжете редник Славян Генчев завоюва престижното второ място, а редник Станимир Бочев се класира трети. При жените редник Наталия Лазарова и редник Гергана Бочева се отличиха съответно с трето и четвърто място.
Състезанието подложи на изпитание както физическата подготовка и издръжливост, така и психическата устойчивост на участниците, като Стремци се класираха на първо място в крайното оборно класиране.
Отборът на ВСК „Тракиец – 2007“ се класира на 4-то място в маратона. Тимът беше в състав: майор Ташо Терзиев от щаба на 2-ра Тунджанска механизирана бригада, младши сержант Милена Славова и редник Жулиен Кръстев от 38-ми механизиран батальон и редник Пламена Пощова от разузнавателната рота на бригадата
От общо 475 стартирали състезатели редник Жулиен Кръстев е 20 -ти, а само за военни от федерацията е 6 -ти в класацията. Майор Терзиев е 32-ри в общото класиране от 475 състезатели, а за федерацията е 7-ми с време 45,48 мин. Младши сержант Милена Славова е 154-та, а редник Пламена Пощова 209-та от общо 475 финиширали мъже и жени.