По случай Празника на Сухопътните войски, от 7 до 9 ноември 2023 г., в районите Карлово и Казанлък на 61-ва механизирана бригада се проведе вътрешно първенство по волейбол.

Всички отбори демонстрираха много добри спортно-технически умения и мотивация за победа. Титлата спечели отборът на самоходния артилерийски дивизион, второто място в класирането зае отборът на щабен батальон, а на трето място се класираха военнослужещите от 1-ви механизиран батальон.

С индивидуални награди за най-полезен играч и най-добър разпределител бяха отличени редниците Теодор Юруков  и Илия Петров от самоходния артилерийски дивизион, най-добър съдия – старши сержант Красимир Краев от зенитно-ракетния дивизион и най - добър блокировач – редник Денислав Шлишков от щабния батальон .

Заместник-командирът по логистичното осигуряване на бригадата полковник Тодор Манчев награди с купи, медали и грамоти отборите, заели призовите места и поздрави участниците в турнира за положеното старание и спортсменско поведение.