На 16 и 17 април 61-ва Стрямска механизирана бригада – Карлово бе домакин на Държавния военен  шампионат по дуелна и щафетна стрелба със 7,62 мм АК, който се проведе на УЦ „Анево“ под егидата на Сухопътните войски. Участие взеха представителните отбори на Сухопътните войски, Военновъздушните сили, Военноморските сили, отборите на 61-ва мбр - Карлово, 2-ра мбр – Стара Загора, 68-ма бригада „Специални сили“ – Пловдив, служба „Военна полиция”, ВВМУ „Н. Вапцаров” – Варна и НВУ ”Васил Левски” – Велико Търново.

Командирът на 61-ва мбр бригаден генерал Пламен Йорданов откри турнира, като приветства отборите и подчерта, че в шампионата участват достойни и доказали се състезатели. Той им пожела съревнованието да премине в спортсменски дух със спазване на правилата за безопасност и победа за най-добрите.

След оспорвана борба между отборите, съревновавали се в състезателните дисциплини, се пристъпи към награждаване на най-добрите.

Най-високи резултати в щафетната стрелба със 7,62 мм АК показа отборът на 61-ва мбр, класирал се на І-во място, ІІ-ро място завоюва 68-ма бригада „Специални сили“ – Пловдив, а на ІІІ-то - се класира отборът на НВУ ”Васил Левски” – Велико Търново.

В дуелната стрелба със 7,62 мм АК победител е отборът на 2-ра мбр, следван от домакините от 61-ва мбр, а ІІІ-то място бе за отбора на 68-ма бригада „Специални сили“.

В комплексното отборно класиране почетното І-во място зае отборът на домакините от 61-ва мбр, на ІІ-ро място -  2-ра мбр, а на ІІІ-то място остана тимът на 68-ма бригада „Специални сили“,

Наградите бяха връчени от Иво Антонов – директор на дирекция „Социална политика и политика по военно-патриотично възпитание” към МО, който поздрави всички отбори за достойното представяне, а бригаден генерал Пламен Йорданов закри Държавния военен  шампионат по дуелна и щафетна стрелба с благодарност към всички участници за показаните високи резултати и спортсменски дух в съревнованието.