Днес, 16 октомври, в град Стара Загора се проведе военно - приложното състезание „Тракийски воин - 24”, в което участваха 8 представителни отбора, в състав от четирима военнослужещи от формированията на 2-ра Тунджанска механизирана бригада, от състава на Сухопътните войски.

В тържествена обстановка на строевият плац на военно формирование 48430, командирът на 2-ра механизирана бригада бригаден генерал Мирослав Костадинов откри надпреварата и поздрави участниците, като им пожела успех и спортсменска игра.

Състезанието преми през осем етапа, които включваха изпълнение на тактически задачи на „бойното поле”. Началото бе дадено в района на военно формирование 48430 с ускорено придвижване до учебен център „Люляк” за „заемане на район“. Продължиха с придвижване по „бойното поле” по различни способи, извличане и евакуиране на ранен, пренасяне на материални средства и оборудване на позиция, хвърляне на граната в цел и тактическа стрелба в динамични условия с щатното оръжие.

Благодарение на добре създадената организация и предварителна подготовка от съдийската комисия с председател полковник Митко Балтов – заместник-командир на бригадата и старшина Деян Мадин - главен сержант на бригадата, както и на мотивацията, волята и издръжливостта на състезателите, съревнованието премина на високи обороти и в спортсментски дух.

Призовото първо място в отборното класиране, в изключително оспорваната надпревара, завоюва тимът на военно формирование 54100 – Ямбол, второто място грабнаха представителите на военно формирование 52740 - Хасково, а за почетното трето място се пребориха военнослужещите от военно формирование 54140 – Стара Загора.

В индивидуалното класиране първото място спечели младши сержант Живо Димитров от военно формирование 48430 – Стара Загора, втори се класира лейтенант Добромир Маренов - от същото формирование, а третото място зае редник Пламен Николов от военно формирование 52590 – Ямбол.

Бригаден генерал Мирослав Костадинов връчи на призьорите купи, медали и грамоти и изказа своята благодарност към участниците за проявеното от тях спортсменство и висок боен дух, проявени по време на състезанието.

Снимки: 2-ра Тунджанска механизирана бригада