На 11 и 12 април 61-ва Стрямска механизирана бригада – Карлово бе домакин на Общоармейския шампионат по дуелна и щафетна стрелба със 7,62 мм АК между десет формирования от състава на Българската армия, който се проведе на ГУЦ „Анево”.

Шампионатът започна с издигане на националния флаг под звуците на химна на Република България. Командирът на 61 мбр - бригаден генерал Груди Ангелов откри турнира, като приветства отборите и подчерта, че в шампионата участват достойни и доказали се състезатели. Той им пожела съревнованието да премине в спортсменски дух със спазване на правилата за безопасност и победа за най-добрите. Турнирът по стрелба започна под ръководството на полковник Венелин Дерибеев - главен ръководител на общоармейския шампионат и о.з. полковник Христо Зафиров – секретар на шампионата.

След оспорвана борба между видовете въоръжени сили на Р. България, съревновавали се в състезателните дисциплини, се пристъпи към награждаване на най-добрите.

Най-високи резултати в щафетната стрелба със 7,62 мм АК показа отбора на Сухопътните войски, класирал се на почетното І-во място, 61-ва Стрямска механизирана бригада – Карлово завоюва ІІ-ро място и 2-ра Тунджанска механизирана бригада – Стара Загора, се класирала на ІІІ-то място.

В дуелната стрелба със 7,62 мм АК след бараж победител е отборът на Сухопътните войски, следван от отбора на домакините от 61-ва Стрямска механизирана бригада – Карлово и ІІІ-то място за отбора на 2-ра Тунджанска механизирана бригада – Стара Загора.

След обобщаване на резултатите в оспорвана борба между представителните отбори на видовете въоръжени сили, войсковите съединения от Българската армия, Военна академия и висшите военни училища стана ясно, че в комплексното отборно класиране на почетното І-во място е отборът на Сухопътните войски, на ІІ-ро място се класира отборът на 61-ва Стрямска механизирана бригада, а на ІІІ-то място е тимът на 2-ра Тунджанска механизирана бригада.

Наградите бяха връчени от Командира на 61 мбр бригаден генерал Груди Ангелов, който като домакин поздрави всички отбори за показаните резултати и достойното представяне и изрази благодарност на ръководството на шампионата за безпристрастното и коректно съдийство.

Полковник Венелин Дерибеев – главен ръководител на общоармейския шампионат, изрази задоволство от създадената организация и добри условия за провеждане на шампионата, и поздрави участниците за проявения спортсменски дух в активното съревнование.

Първенците получиха купи, грамоти, медали и предметни награди.