От 8 до 10 май 2024 г. представителните отбори по лека атлетика на ВСК „Стрямци-61” на 61-ва механизирана бригада и ВСК „Тракиец -2007“ на 2-ра механизирана бригада взеха участие в Държавното военно индивидуално – отборно първенство по лека атлетика, което се проведе в  град Варна.
В крайното комплексно класиране Стремци се наредиха на престижното трето място. Старши лейтенант Божидар Колев от батальон ISTAR на бригадата спечели второ място в дисциплините скок на дължина и 200 м спринт. В спринтовите дисциплини се отличиха: редник Наталия Лазарова от самоходния артилерийски дивизион, която финишира трета на 1500 м и редник Данаил Гочев от 2-ри механизиран батальон, спечелил трето място в надпреварата на 100 м. В бягането на 3000 м и 800 м редник Станимир Бочев от рота „Военна полиция” се класира съответно на второ и трето място, а отборната щафета 4х100 м в състав старши лейтенант Божидар Колев и редниците Теодор Юруков, Данаил Гочев и Славян Генчев завоюва призовото първо място, което се оказа решаващо за спечелването на първото място в отборното класиране при мъжете.
От отборът на ВСК „Тракиец – 2007“, който завърши седми в крайното класиране, с бронзови медали на тласкането на гюле се поздравиха редник Даниел Миндев от самоходния артилерийски дивизион на 2-ра мбр и редник Моника Георгиева от 31-ви механизиран батальон на бригадата.