Военнослужещи от Сухопътните войски ще участват в тържественото отбелязване на 142-ата годишнина от героичния подвиг на Христо Ботев и неговата чета и в тържествата по повод 2 юни - Деня на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България.

Програма на тържествата:

1 юни 2018 г._(петък)

  • 21.00 ч., гр. Враца  - тържествена проверка - заря с участието на военнослужещи от Бригадното командване – Благоевград и Представителния военен духов оркестър на Сухопътните войски;
  • 21.00 ч., гр. Калофер – тържествена проверка - заря с участието на военнослужещи от 61-ва механизирана бригада - Карлово;
  • 21.00 ч., гр. Хасково - тържествена проверка-заря с участието на военнослужещи от 31-ви механизиран батальон – Хасково;
  • 18.30 ч., гр. Асеновград - ритуал по поднасяне на венци на пл. „Централен” в града с участието на военнослужещи от 4-ти артилерийски полк – Асеновград;

2 юни 2018 г. (събота)

  • 21.00 ч., с. Скравена, общ. Ботевград - тържествена проверка - заря  с участието на военнослужещи от Бригадното командване - Благоевград и Представителния военен духов оркестър на Сухопътните войски;
  • 21.00 ч., гр. Казанлък  - тържествена проверка - заря с участието на военнослужещи от 61-ва механизирана бригада;
  • 21.00 ч., гр. Павел баня - тържествена проверка - заря с участието на военнослужещи от 61-ва механизирана бригада - Карлово;
  • 09.45 ч., гр. Белене - ритуал по поднасяне на венци и цветя с участието на военнослужещи от 55-ти инженерен полк - Белене пред паметника на загиналите във войните беленчани в Парка на признателността;
  • 10.00 ч., гр. Благоевград – ритуал по полагане на венци и цветя от военнослужещи от Бригадното командване – Благоевград на площад „Народни будители“.
  • 11.00 ч., гр. Калофер -  митинг-поклонение пред паметника на Христо Ботев с участието на военнослужещи от 61-ва механизирана бригада – Карлово;
  • 11.00 ч., връх „Околчица” – всенародно поклонение пред паметника на Христо Ботев с участието на военнослужещи от Бригадното командване - Благоевград и Представителния духов оркестър на Сухопътните войски;
  • 11.00 ч., гр. Стара Загора - ритуал по поднасяне на венци и цветя  пред паметниците на Христо Ботев и Хаджи Димитър в парк „М. Кусев” с участието на военнослужещи от 2-ра механизирана бригада - Стара Загора;
  • 11.30 ч., гр. Плевен - ритуал по поднасяне на венци и цветя пред паметника на Христо Ботев в града с участието на военнослужещи от гарнизон  Плевен;
  • 11.30 ч., гр. Шумен  -  ритуал по поднасяне на венци и цветя пред паметника на загиналите във войните шуменци с участието на военнослужещи от гарнизон Шумен.
  • 11.30 ч.,  гр. Свищов – ритуал по поднасяне на венци през паметника на свободата на Площад „Свобода” с участието на военнослужещи от 55-ти инженерен полк – Белене;
  • 11.30 ч., гр. Русе -  ритуал по поднасяне на венци и цветя пред паметника на Свободата с участието на военнослужещи от военно формирование 32420 – Русе;
  • 11.30 ч., гр. Смолян – ритуал по поднасяне на венци пред паметника на Христо Ботев с участието на военнослужещи от 101 алпийски полк – Смолян;
  • 11.45 ч., гр. Горна Оряховица - ритуал по поднасяне на венци и цветя на площада в града от военнослужещи от в.ф. 22790 – Горна Оряховица;
  • 12.00 ч., гр. Хасково – ритуал по поднасяне на венци и цветя пред паметника на Христо Ботев – военнослужещи от 31-ви механизиран батальон – Хасково.

 

 

Copyright © 2018 Сухопътни войски. Всички права запазени